Ko tikėtis sugrįžus į ugdymo įstaigas po atostogų?

Vasara jau ritasi į pabaigą, ir mintys krypsta į artėjantį rudenį. Naujų mokslo metų pradžia ir anksčiau atnešdavo rūpesčio, o dabar nežinomųjų tik daugiau. COVID-19 sujaukė įprastą gyvenimo ritmą ir tikriausiai dar nustebins ne kartą. Tačiau visada galime rasti gerų žinių.

Naujuosius mokslo metus pradėsime „gyvai“ rugsėjo 1-ąją. Tikrai verta tuo pasidžiaugti. Vaikams labai trūko ryšio su draugais.

Naujausi tyrimai rodo, kad ikimokyklinio ir pradinio ugdymo amžiaus vaikai neperduoda viruso kitiems taip lengvai, kaip vyresni vaikai (10-19 metų) ar suaugusieji. Manoma, kad yra nedidelė tikimybė, kad darželiai galėtų tapti viruso centrais. Tai dar viena puiki žinia. Mažiausiems gyvas bendravimas ir žaidimas su bendraamžiais yra itin svarbus, nes taip jie mokosi pažinti pasaulį.

Nors budrumo prarasti nevalia, pasimėgaukime gyvu bendravimu ir susitikimais. Visiems pradėjus sugrįžti iš atostogų, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

 

Būkite pasiruošę aplinkos pokyčiams. Rugsėjis dar dažnai ilgai džiugina šiltais orais, tad neskubėkite sugrįžti į patalpas, o veiklas tęskite lauke. Persikėlus į vidų, labiausiai pasiteisinusi praktika užkirsti kelią viruso plitimui, yra mažesnis vaikų skaičių grupėse bei skirtingų grupių žaidimas ir valgymas atskirose patalpose.

Būkite pasiruošę keisti ugdymo aplinką. Visko numatyti neįmanoma, tačiau tiek tėvai, tiek pedagogai turi būti pasiruošę greitam ir sklandžiam perėjimui prie nuotolinio ugdymo. Pavasarį jau galėjome pamatyti, kokie yra pagrindiniai ugdymo iššūkiai namuose (apie tai rašėme ankstesniame įraše), tad ugdytojai turi atkreipti dėmesį ir kurti tokias užduotis, kurios tiktų tiek nuotoliniam, tiek ugdymui grupėse.

Paruoškite vaikui erdvę mokymuisi namuose. Tėvams pats metas pagalvoti, kur įrengti mokymosi namie kampelį bei pasirūpinti priemonėmis, kurios padėtų tęsti ugdymą namuose. Jei auginate ikimokyklinio ar pradinio ugdymo amžiaus vaiką, šviesos staliukas yra naudinga priemonė užsiimti ugdomąja veikla namuose. Šviesa pritraukia vaikų dėmesį ir padeda susikoncentruoti atliekant įvairius darbelius. Daugiau naudingų priemonių rasite čia! O sugrįžus atgal į grupes ar klases, šis kampelis visada tiks atliekant namų darbus ar savarankiškai žaidžiant.

Nepamirškite kalbėtis. Rugsėjis tai pokyčių metas, tad labai svarbu vieni kitiems išsakyti savo baimes bei ištarti padrąsinamus žodžius. Kiekvieną dieną galite užbaigti pasakydami, už ką esate dėkingi ir kartu su vaikais mokytis džiaugtis šia diena.

Su nekantrumu laukiame rudens ir ruošiamės naujiems įspūdžiams!

  

Pasinaudokite kupono kodu „rugsejis2020“ iki rugsėjo 1-osios ir gaukite 10% nuolaidą!

This entry was posted in Blog'as. Bookmark the permalink.