Pasakojimai apie paslaptingą atspindžių pasaulį

“Aplinka yra trečiasis mokytojas“, – teigia ankstyvojo ugdymo Reggio Emilia filosofija. Kurti aplinką, kuri įkvėptų bei skatintų pažinti yra labai svarbu vaiko vystymuisi. Klausiate nuo ko pradėti? Naudokite veidrodžius!

Prancūzų psichiatras Jacques Lacan pastebėjo, kad kūdikiai tarp 15 ir 18 mėnesių žiūrėdami į veidrodį pradeda atpažinti save. Tai labai svarbus vaiko vystymosi etapas, kai jie pradeda save suprasti kaip unikalų individą.

Veidrodžiai vaiko aplinkoje

Veidrodžiai žaidimų aplinkoje padeda vaikams matyti jų žaidimo objektus ir konstrukcijas iš visų pusių, o tai padeda geriau suprasti formą, dydį bei tūrį. Vaikai gali stebėti atsispindintį vaizdą veidrodžiuose valandų valandas!

Sustokite su vaiku priešais veidrodį ir pradėkite rodyti įvairias grimasas. Vaikai ne tik juoksis, bet ir pradės geriau suprasti savo bei kitų jausmus ir išraiškas. Sustoję priešais veidrodį galite kalbėti apie įvairias kūno dalis, tarti žodžius aiškiai bei paprašyti pakartoti, taip plėsite žodyną bei supratimą apie savo kūną.

Veidrodžių nauda vaikų ugdyme, įkvėpė mus sukurti kūrybinį rinkinuką Miško pasakos. Veidrodinio paviršiaus miško gyvūnėlių figūrėlės padės susipažinti su paslaptingu veidrodžių pasauliu nuo mažų dienų.

Pasakojimų nauda vaiko ugdyme

Su įvairiomis figūrėlių formomis galėsite susikurti daug žaidimo scenarijų. Padėkite susistatyti vaikui figūrėles ir skatinkite sukurti istoriją apie jas. Gal tai bus istorija apie ežiuką rūke, kiškutį kosmose, ar miško herojų puotą? Pasakojimų kūrimas prisideda prie vaizduotės lavinimo bei laisvo minčių plaukimo.

Kurdami istorijas kartu, tobulinsite vaiko bendravimo gebėjimus bei praplėsite žodyną. Istorijos apie veikėjus patiriančius sunkumus, gali padėti suprasti ir susidoroti su ateityje iškilsiančiomis problemomis. Visa tai galite pasiekti skirdami laiko kurti istorijas!

Paimkite Miško pasakas, spalvoto popieriaus, žirkles bei guašo. Iškirpkite įvairias formas, nuspalvinkite dažais popierių ar edu2 šviesos staliuko paviršių bei susistatykite figūrėles.  Skatinkite vaikus išreikšti savo idėjas kuriant pasakojimą. Paklauskite jų, kaip įvairių veikėjų istorijos keisis, pakeičiant aplinką. Bandykite kurti keletą istorijų ir stebėkite kaip veikia vaikų vaizduotė.

This entry was posted in Blog'as and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.