Kodėl kartais verta panuobodžiauti?

MONAI - ypatingas šviesos staliukasKą vasarą veikia Jūsų vaikai, kai baigiasi mokymosi metai? Važiuoja į kaimą pas senelius? Dalyvauja sporto, skautų, meno, užsienio kalbų ar kitose stovyklose, kurių dabar yra didelis pasirinkimas? O gal lieka namuose ir nuobodžiauja visą tą laiką, kurį negali žaisti su kompiuteriu?

Nebedaug liko tų vaikų, kurie gali vasaras leisti kaime nuo ryto iki vakaro basomis lakstydami po laukus ir atrasdami galybę netikėtų užsiėmimų. O tėvai neturi tiek atostogų kiek vaikai, todėl nori nenori turi ieškoti, kaip juos užimti. Tad stovyklos dažnai tampa natūraliu tėvų pasirinkimu.

Na, o kadangi esame labai racionalūs ir norime kuo didesnės vertės už mokamą stovyklos kainą, tai renkamės stovyklas, kur vaikai dar ko nors išmoks.

Tačiau psichologai ir vaikų raidos specialistai šioje diskusijos vietoje pakeltų ranką ir pasakytų vieną svarbų pastebėjimą, pagrįstą moksliniais tyrimais. Vaikų vasaros dienotvarkės perkrauti nereikėtų, nes tai gali sutrukdyti vaikams atrasti tikruosius pomėgius. Lyn Fry, Londone dirbanti vaikų psichologė sako, kad tėvai turi išmokyti vaikus rasti užsiėmimus, kurie teikia jiems džiaugsmo:

„Jeigu tėvai skiria visą savo laiką, užpildydami vaikų laisvalaikį, tai vaikai niekuomet neišmoks to padaryti“

O ką daryti, kai vaikas pradeda zyzti, kad nuobodu, nėra ką veikti ir pradeda prašyti kompiuterio ar telefono?

Vasaros ar atostogų pradžioje susėskite kartu su vaiku ir kartu surašykite visas veiklas, kurios patinka vaikui ir kurias norėtųsi nuveikti per atostogas. Neribokite fantazijos, kurdami šį sąrašą!

Tuomet kitą kartą vaikui pradėjus skųstis, kad neturi ką veikti, pasiūlykite

Smėlio sodai

pasižiūrėti, ką yra užsirašę. Mes išbandėme šį paprastą nuobodulio nugalėjimo būdą ir dar nebuvo tokio atvejo, kad reikėtų skaityti sąrašą iki galo.

Nepergyvenkite, jeigu vaikas iš karto neras užsiėmimo ir kurį laiką nuobodžiaus. Tai nėra veltui išvaistytas laikas. Lyn Fry sako, kad vaikai turi išmokti nuobodžiauti tam, kad rastų vidinę motyvaciją ką nors nuveikti ir labiau pasitikėtų savimi.

Linkime Jums kartu su vaikais smagiai panuobodžiauti šią vasarą!

This entry was posted in Blog'as. Bookmark the permalink.