Kur ieškoti stebuklų?

Stebuklinga Kalėdų dvasiaGyvename pasaulyje, kuriame vaikai auga labai greitai. Informacijos srauto nesustabdysi, nebent išplauksi į negyvenamą salą be jokio ryšio. Būdami imlūs ir smalsūs, vaikai sugeria šį srautą be jokios atrankos.

Vieną vakarą prieš užmigdamas mano mažasis paklausė, „…ar pasaulis greitai susinaikins? Ar dar spėsiu pagyventi ir numirti? Man bus labai baisu, jeigu ištirps ledynai ir prasidės potvynis…“

Kai buvau maža, man tokie klausimai nekildavo. O gal tik pamiršau?

Susimąsčiau, ką gi pasakysiu, jei vaikas paklaus, ar Kalėdų Senelis tikras.

Atsakymas į šį klausimą gali pakylėti arba stipriai nuvilti vaikus. Jie gyvena savo pasaulėlyje, kuriame stebuklams vietos yra daugiau nei realiems dalykams. Vyresni broliukai ir sesutės abejones parsineša iš mokyklos ir pasidalina su mažesniaisiais, kurie dar labai nori tikėti stebuklais.

Mes, suaugusieji, irgi norime, kad jie dar pabūtų vaikais ir kuo ilgiau tikėtų stebuklais. Tikėtų tol, kol jau suprastų, kad stebuklai visada yra šalia. Šeima, meilė, jautrumas vieni kitiems, rūpestingumas, tikėjimas, svajonių išsipildymas, gamta, žmogaus gyvybė – ir tai tik maža sąrašo dalis.

Taigi, grįžkime arčiau žemės. Ką atsakyti į klausimą apie Kalėdų Senelį? Jeigu vaikas dar visai mažas, turbūt nesunkiai galėsime į klausimą atsakyti klausimu, „O kaip gi TU manai?“ Greičiausiai pavyks nukreipti kalbą – vaikas pasidalins savo mintimis, papasakos kokių dovanų paprašė Kalėdų Senelio, kaip jam patinka mandarinų kvapas, ir tam kartui kalba bus baigta.

Kai šį klausimą užduos antrąjį kartą, taip lengvai neišsisuksime. Kaip pasakyti tiesą, kuri ne nuviltų, o kaip tik dar labiau pakylėtų?

Vienas kelias, ypač tinkamas tiems, kurie augina skirtingo amžiaus vaikus, yra labai entuziastingai pagirti vaiką už įžvalgumą ir už tai, kad atskleidė Kalėdų paslaptį. Ir iš karto galite daryti suokalbį su paslaptį atskleidusiais vyresnėliais, kad prisijungtų prie slaptos Kalėdinių stebuklų kūrimo komandos, kuri rūpinsis mažesniųjų sesučių ir broliukų Kalėdiniais stebuklais.

Vaikai smalsūs ir labai gali būti, kad jie susidomės, kaip atsirado Kalėdų Senelio vardas ir visa istorija.

Iš tiesų, Kalėdų Senelis (angl. „Santa Claus“) nėra didelis dėdulė, vilkintis raudonu paltu ir nusileidžiantis į namus per kaminą. Jis yra ne tik mitas, bet ir legendinis žmogus. Tai IV amžiuje gyvenęs vyskupas Nikalojus iš Myros miesto, dabar vadinamo Demre (Turkija). Nors daugelis mano, kad Kalėdų Senelio gimtosios vietos turėtų būti kur nors šiaurėje, tačiau, pasirodo, jis gyveno čia. Nikolajus (Santa Nikalojus, Santa Klausas), jūreivių ir vargšų globėjas, norėdamas suteikti vaikams džiaugsmo, dalindavo jiems mažytes dovanėles. Šis dosnus žmogus ir pradėjo gražią Kalėdų tradiciją dovanoti vaikams dovanas. Tai tikras Kalėdų Senelio „protėvis“, kuris įkvėpė kitus tęsti labdaringą veiklą.

Tad Kalėdų Senelis yra žymiai daugiau nei žmogus, tai stebuklinga Kalėdų dvasia, kuri gyvena amžinai ir atneša gėrį, meilę ir viltį į mūsų namus.

This entry was posted in Blog'as. Bookmark the permalink.